• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотека

Книга є могутньою силою, яка відіграє величезну роль у формуванні нової людини, всебічному розвитку особистості, освоєнні багатств духовної культури людства. Важливе місце у моральному вихованні молоді належить книзі.

Шкільна бібліотека давно стала визнаним центром спілкування і духовності. Без неї неможливо сьогодні уявити навчання і виховання школярів, без неї неможлива освіта і самоосвіта педагогічних працівників. Адже весь навчальний і виховний процес у школі починається саме з бібліотеки.
Наша бібліотека була відкрита разом із заснуванням школи, восени 1984 року, адже школа без бібліотеки була б неповноцінною та неможливою.

Загальний фонд бібліотеки складає по над 12516 томів. Це Фонд підручників-1443, Фонд художньої літератури-10459, Фонд брошбр-282 Фонд аудіо, відео та компакт-дисків, та інші.

/Files/images/Книжки2б.jpg

/Files/images/Книжкиб.jpgВажливу роль відіграє шкільна бібліотека в засвоїні шкільної програми, організаціїнавчальної діяльності та дозвілля дітей.

Головним завданням роботи шкільної бібліотеки в закладі є виховання учнів здатної до творчості, ініціативи, адаптованої до конкретного вибору свого місця в житті, яке є носієм кращих надбань національної та світової культури.

Основними завданнями бібліотеки закладу є:

  • Гуманізація виховного процесу, що виражається в створенні умов для всебічного розвитку особистості; для спонукання її до самоаналізу, самооцінки, саморозвитку, самовиховання;
  • Підтримка та укріплення шкільних традицій, що сприяють створенню загальношкільного колективу;
  • Анкетування читачів бібліотеки з метою виявлення їхніх уподобань;
  • Виховання бережливого ставлення до шкільних підручників.
  • Особлива увага буде приділятися широкій популяризації української літератури, літератури з питань освіти, історії культури українського народу і вихованню за допомогою цієї літератури поваги до рідної мови, національно-культурних і духовних надбань нашого народу.
  • Надання допомоги вчителям у науково-методичній роботі, у вивченні досягнень педагогіки й психології, нових педагогічних технологій та їх застосування на практиці.
  • Формування правової культури читачів, громадянськості, патріотизму, поширення інтересу до історії рідного краю.
  • Покращення диференційованого обслуговування користувачів бібліотеки; організація книжкового фонду з урахуванням змін інтересів читачів. Забезпечення можливості найбільш повного й швидкого доступу до інформаційних ресурсів.

Головна мета шкільної бібліотеки – надання допомоги учням і педагогам у забезпеченні їхніх інформаційних потреб. Успішна реалізація цієї мети можлива лише за умови грамотного планування всієї діяльності бібліотеки.

/Files/images/PICT4092.jpg

/Files/images/Фото школа (64).jpg Бібліотека у школі — одна з найважливіших ділянок роботи. Вона допомагає реалізувати державну програму національної освіти і виховання дітей, вирішує це завдання своїми методами і засобами у загальному плані навчально-виховного процесу школи і разом з педагогічним колективом Планування роботи шкільної бібліотеки є складовою частиною планування школи. При складанні плану доц.ільно враховувати Закони України «Про освіту», «Про бібліотеку і бібліотечну справу», «Положення про бібліотеку середнього загальноосвітнього закладу ».

Важливу роль відіграє шкільна бібліотека в засвоєнні шкільної програми, організації навчальної діяльності та дозвілля дітей.

Напрямки діяльності бібліотеки

  1. сприяти навчально-виховному процесу;
  2. вдосконалювати культуру читання, прищеплювати навики самостійної роботи з книгою;
  3. підвищувати методичну, педагогічну майстерність вчителів шляхом популяризації педагогічної літератури та інформації про неї;
  4. виховувати бережливе ставлення до шкільних підручників;
  5. сприяти відродженню національної свідомості та формувати духовність шляхом
  6. популяризації української книги, історії, фольклору, культури нашого народу і славетних земляків;
  7. роботу координувати з керівництвом школи, відділом освіти, позашкільними установами, бібліотеками міста і району;
  8. сприяти розвитку пізнавальних інтересів учнів, формувати читацькі потреби;
  9. організовувати різноманітні масові заходи пропаганди книги: книжково-ілюстративні виставки, літературний календар і огляди знаменних і пам’ятних дат, оформлення тематичних стендів і поличок з наочною інформацією;
  10. проводити індивідуальну роботу з читачами з метою вивчення інформаційних потреб.

Привернути увагу учнів до книги, розширити та поглибити знання допомагають книжкові виставки. Постійно діючі виставки: «Відкриваємо Європу», «Нові надходження», «Підручники 60-90 рр.», «Книжки подаровані авторами». Книжкові виставки до знаменних та пам’ятних дат.

/Files/images/Голодоморб.jpg

/Files/images/СавченкоБ.jpgЩорічно проходить Всеукраїнська акція “Живи, книго!”. Акція «Живи, книго!» проводиться з метою широкого залучення учнів і вчителів до роботи з виховання та бережливого ставлення до книги, поваги до праці людей, які її створили, відповідальності за правильне і раціональне використання підручників, створення, оновлення та збереження фонду шкільної бібліотеки.

На допомогу учням діє «Куточок читача», де вміщено «Правила користування бібліотекою» та пам’ятки: «Як вибрати книгу для читання», «Як працювати з підручником», «Як написати реферат». Тематичні експозиції: "Символи України", День вшанування героїв Небесної Сотні", "Руде Село - моя колиска", "Людина і природа", "Великий каменяр", "До 160-річчя від дня народження та 100- річчя від дня смерті Івана Франка", "Шевченковське слово у віках не старіє", "Жнива Скорботи", "Болючі сторінки історії краю". Тематичні виставки: "Діти та підліткові звички", "Стать і дискримінація", "Закон і право", "Час нашого дозвілля" та інші.

/Files/images/Методичкиб.jpg

/Files/images/Шевченкоб.jpg

Таким чином, шкільна бібліотека розвиває творчі думки, здібності, сприяє успішному засвоєнню програм із навчальних предметів, виробляє в учнів перший досвід самостійно здобувати інформацію, формує всебічний розвиток особистості.

Кiлькiсть переглядiв: 792